Yaşam, tohumla başlar...

Kollarımızın yettiğince kucaklayacağımız kocaman bir ağaca dönüşür. Bir tohumla başlar hayat, tıpkı bir çocuğun büyüyüp serpilmesi gibi tohum da serpilir, büyür hayatın bir parçası olur...

Eğitimde fırsat eşitliği için çalışıyoruz.

Faydasıçok Vakfı Gönüllüleri, toplumda en öncelikli başlıklardan biri olan eğitim konusunda, fayda sağlayabileceği her alanda görev almayı kendi sorumluluğu olarak görüyor.

Faaliyetlerimize başladığımız günden bu yana ilkokullardan üniversitelere kadar her seviyedeki eğitim kurumuna ve öğrencilere destek sağlıyor ve oyuncak, giysi, eğitim malzemesi gibi temel birçok ihtiyacın giderilmesi için çalışıyoruz. Gerek kendi başlattığı inisiyatiflerle, gerekse de ilgili sivil toplum kuruluşları ile yürüttüğü iş birlikleri sayesinde, Türkiye’nin dört bir yanında eğitimin eşit şartlarda verilebilmesine aracılık etmeye gayret ediyoruz.

Faydasıçok Vakfı Gönüllüleri, kendi çevresi dışındaki alanlarda da ilgili sivil toplum kuruluşlarını da yanlarına alarak etkin ve dönüştürücü projeler geliştiriyor ve/veya destekliyor. Biliyoruz ki yeni ve değişen çevre ihtiyaçları, ülkeler, sivil toplum kuruluşları, şirketler ve bireyler bazında duyarlılığın gelişmesi, yaygınlaşması ve faaliyete geçirilmesini zorunlu kılıyor.  Sürdürülebilir faydanın peşindeyiz…

Faydasıçok Vakfı Gönüllüleri, toplumu yakından ilgilendiren ve aralarında sağlık, kadın sorunları, engelliler, sanatsal ve kültürel gelişim gibi önemli başlıkların da olduğu konulardaki sorumluluğunu gönülden hissediyor.


Misyon

Çağdaş, araştırmacı, yenilikçi, özgüveni yüksek bireyler yetiştirilmesini projelerle destekleyerek, topluma faydası çok olmak.

Vizyon

Yaşadığımız toplumun gelişimi için eğitimin vazgeçilmez olduğu bilinciyle değişime katkı sağlayan ülkemizin saygın vakıflarından biri olmak.