Konya’ da 1945 yılında doğan Sn. Hasan FAYDASIÇOK, İlkokulu Hâkimiyet-i Milliye, Ortaokulu da Karma ortaokulunda tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında okuldan arta kalan zamanlarında pazarcılık yapıp, okul kooperatifinde arkadaşlarına kalem, defter vb. kırtasiye malzemeleri satarak amatörce ticarete başlamıştır. 1961 yılında mezun olduktan sonra dayısının yanında çıraklık, kalfalık yapmış 1965 ile 1967 yılları arasında askerliğini tamamlamıştır. Askerden döner dönmez 1968 yılı başlangıcında dayısıyla ortak olup, onu bu günlere getirecek olan, sanayii sektörüne ilk ciddi girişimini başlatmıştır. Hırdavat, makine ve çelik malzeme satışı ile 1982 yılına kadar dayısıyla devam eden Sn. Hasan FAYDASIÇOK, kendi işyerini açmaya karar vererek HASÇELİK’ i kurmuştur.

HASÇELİK ile çelik malzeme satış ağını genişleten ve kalite ve hizmete önem veren Sn. Hasan FAYDASIÇOK, Asil Çelik, Çemtaş ve MKE bayiliklerini alarak, kurduğu firmanın Anadolu’da hızla büyümesini sağlamıştır.

Çalışma hayatına devam ederken sosyal sorumluluklarından taviz vermeyen FAYDASIÇOK, Tornacılar ve Kaynakçılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Türk Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Siyasi Parti Yöneticiliği, Konya Ticaret Odası Meclis Üyeliği, Anadolu Sanayii Çarşısı yapımında Yönetim Kurulu Üyeliği, Karatay Sanayii Perşembe Pazarı Hırdavatçılar Çarşısı yapımında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Kendisi büyürken Konya Sanayisini de unutmayan Sn. Hasan FAYDASIÇOK, 1995 yılında Büsan Sanayiini kurarak, Anadolu’da bir ilk olan 500, 1000, 1500 m2 kapalı alanı bulunan Büsan 1 – Büsan 2 – Büsan 3 adlı organize sanayi siteleri ile 600 işyerini tamamlayarak sahiplerine teslim etmiştir. Ayrıca Büsan içinde KOSGEB binası ve Konya’nın en büyük camii olan Büsan Camii inşaatını bitirip hizmete açılmasını sağlamıştır.

Sn. Hasan FAYDASIÇOK’ un Naci, Fatih ve Cem isminde üç oğlu bulunmaktadır. Oğulları Konya’da büyüyen şirketini önce bir şube olarak 2000 yılı başlarında İstanbul’a taşımış, İstanbul, Tuzla ve Gebze de Vasıflı Çelik Sıcak Haddehanesi ve Parlak Çelik Soğuk İşlem Merkezi tesislerini kurarak, kendi vasıflı çelik üretimlerini yapmaya başlamışlardır.

Önceliklerinin “ülkenin gelişmesine katkıda bulunmak” olduğuna inanan FAYDASIÇOK Ailesi, kaliteli ve ekonomik fiyatlarla müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı büyümenin en önemli adımı olduğuna inanmaktadırlar.