Skip to content Skip to footer
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yeni Dünyada İyilik Var!

21 Ekim 2023 @ 09:00 - 17:00

Konuşmacılarımız

Ahmet Şerif İzgören

Eğitmen - Yazar

Alp Köksal

Khan Academy TR Direktörü

Bahri Danış

CEO NTT Data Business Solution Türkiye & Mena

Cavit Yantaç

Microsoft Türkiye GMY, Müşteri Deneyimi

Melda Çale

UN Global Compact Türkiye Genel Sekreteri

Ozan Silay

Yönetmen, Dijital İçerik Üreticisi ve Eğitmen

Selcen Faydasıçok

Faydasıçok Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

Serdar Turan

HBR Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

Cevdet Alemdar

Sabancı Holding - Sanayi Grup Başkanı

Güldem Berkman

Amgen Türkiye Genel Müdürü

Gülhan Ertürk Akgül

ArVis Teknoloji Kurucu Ortak, CEO

Itır Erhat

Prof. Dr. İstanbul Bilgi Üniversitesi

Tansel Akgül

ArVis Teknoloji Kurucu Ortak, CTO

Yeliz Turunc

Microsoft EMEA Pazar Geliştirme Yöneticisi

Zümra Atalay

Prof. Dr. Psikolojik Danışman, Mindfulness Eğitmeni, Yazar

Program Akışı

Söylenenleri açıklayacağım. Çünkü hiç kimse zevk olduğu için değil, sonuç olduğu için hazzın kendisini küçümsemez, nefret etmez ya da ondan kaçmaz. Söylenenleri açıklayacağım. Çünkü hiç kimse zevk almak istemez çünkü bu zevktir.

Açılış Konuşması: Selcen Faydasıçok
Sunucu: Hakan Bilgin

Ahmet Şerif İzgören

Güldem Berkman
Cevdet Alemdar
Serdar Turan ( Moderatör)

Melda Çele
Cavit Yantaç
Itır Erhart (Moderatör)

Yeliz Turunç
Gülhan Ertürk Akgül
Tansel Akgül

Yeni Dünya Zirvesi 2023

Sponsorlarımız

Yeni Dünya Zirvesi 2023

21 Ekim 2023 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezinde iyiliğin paylaşılabilirliğini, paylaştıkça çoğaldığını, iyiliğin her zaman bizimle beraber olduğunu konuştuk. Ayrıca sürdürülebilirliğin gelişen ve değişen dünyadaki önemini vurguladık. Başarılı sunumuyla oyuncu Hakan Bilgin zirvemize renk kattı.

Zirve 2023

Açılış Konuşması

Vakıf Başkanımız Selcen Faydasıçok, açılış konuşmasında gösterdiği özverili çalışma ve iyilik kavramlarına olan vurgusuyla herkesi etkiledi. Cumhuriyet’in 100. yılına yönelik gerçekleştirilen coşkulu kutlamalara katılan herkes, bu anlamlı tarihi büyük bir gururla kutladı.

Yeni Dünya’da Dayanışma oturumunda Eğitmen Yazar Ahmet Şerif İzgören, konuşmasında “İleride 2 tür insandan biri olacaksınız. Tuttuğunuz işe değer katan insanlar ya da dokunduğunuz işe değer kaybettiren insanlar. Öyle bir ülke düşünün ki bütün ülke üniversiteye hazırlanıyor.

Üniversite mezunlarının yüzde 72’si kendi alanları dışında çalışıyorlar. Bu korkunç bir oran. Gençlerin elindeki en büyük şans, işlerini iyi yapmaları. Bu ülke iyi bir ülke olmak zorunda.” Diyerek gençlerimize önemli tavsiyelerde bulundu.

Zirve 2023

Yeni Dünya'da Dayanışma

Zirve 2023

Gelecek Bugünden Başlar

Gelecek Bugünden Başlar oturumumuzda NTT Data Business Solution Türkiye & MENA CEO’su Dr. Bahri Danış, gençlerimize geleceğe atacakları adımları bugünden planlamaya başlamalarının gerektiğini ve geleceklerini inşa etmelerinin kendi çabaları doğrultusunda olacağını ifade etti.

Yeni Dünyada İş-Yaşam panelinde Amgen Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman ile Sabancı Holding- Sanayi Grup Başkanı Cevdet Alemdar’ın katılımıyla HBR Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan’ın moderatörlüğünde Yeni Dünyada İş-Yaşam konuşuldu.

Günümüzde iş ve yaşam kavramlarının izlediği rotanın ele alındığı bu önemli panelde, katılımcılar sektördeki dönüşümü ve geleceğin yönelimlerini derinlemesine değerlendirme fırsatı buldular.

Zirve 2023

Yeni Dünya'da İş-Yaşam

Zirve 2023

Yeni Dünya'ya Hazır Olmak

Yeni Dünyaya Hazır Olmak oturumunda Prof. Dr. Psikolojik Danışman, Mindfulness Eğitmeni ve Yazar Zümra Atalay, beden ve nefes farkındalığı konusunda önemli tavsiyelerde bulundu.

Yeni Dünyada Sürdürülebilirlik panelinde UN Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Itır Erhart’ın moderatörlüğünde, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ilebirlikte “Yapay Zekâ ve Sürdürülebilirlik İlişkisi” konusunda katılımcılara önemli bilgiler sunuldu.

Panelde, yapay zekâ nın sürdürülebilirlik alanında nasıl kullanılabileceği, çevresel ve toplumsal faydaları üzerine detaylı bir değerlendirme yapıldı.

Zirve 2023

Yeni Dünya'da Sürdürülebilirlik

Zirve 2023

Yeni Nesil Eğitim

Yeni Nesil Eğitim oturumunda Khan Academy TR Direktörü Alp Köksal, katılımcılara ilham veren bir söyleşi gerçekleştirdi. Köksal, ‘En iyi teknolojinin bile, işini sevgiyle yapan bir öğretmenin yerini tutamayacağını’ vurgulayarak, teknolojinin eğitimdeki rolü üzerine önemli perspektifler sundu.

Yeni Dünyada Sanat panelinde Microsoft EMEA Pazar Geliştirme Yöneticisi Yeliz Turunç ile ArVis Teknoloji’nin Kurucu Ortakları ve CEO’su Gülhan Ertürk Akgül ile CTO’su Tansel Akgül, “Yapay Zeka ile Sanat” konu başlığı altında katılımcılara ilham verici bir söyleşi sunma fırsatı buldular.

Zirve 2023

Yeni Dünya'da Sanat

Zirve 2023

Yeni Dünyada Dijital Teknolojiler

Yeni Dünyada Dijital Teknolojiler oturumda Dijital İçerik Üreticisi ve Eğitmen Ozan Sihay, “Yapay Zekâ Ne Kadar İleriye Gidebilir?” başlığı altında ilgi çekici bir sunum gerçekleştirdi.

Sihay, mevcut yapay zekâ programlarının yeteneklerini ve sınırlamalarını detaylı bir şekilde anlatarak, yapay zekânın güncel uygulamaları, potansiyeli, avantajları ve dezavantajları üzerinde durdu.

Zirvenin gerçekleştirilebilmesi için destek olan sponsorlarımıza teşekkür hediyeleri verildi. Ödüllerini almak üzere Ana sponsorumuz Hasçelik adına Beste Tınaz, Altın sponsorumuz Kılıçlar Lojistik adına Lokman Kılıç ve Gümüş sponsorumuz Güler Gümrük adına Ercan Güler bizlerleydi.

Zirve 2023

Sponsorlarımız

Zirve 2023

Kapanış

Büyük bir ilgi ve yoğunluk eşliğinde devam eden Yeni Dünya Zirvesi 2023, iş dünyasından öğrencilere, mentorlere kadar geniş bir katılımcı kitlesiyle renklendi.

Toplamda 1250 kişinin katıldığı etkinlik, ‘Yeni Dünyada İyilik Var’ sloganının yankılandığı atmosferde heyecan verici bir buluşmaya dönüştü.

Detaylar

Tarih:
21 Ekim 2023
Saat:
09:00 - 17:00
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Faydasıçok Vakfı
Phone
+90 216 593 16 77
E-mail
bilgi@faydasicokvakfi.org
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

İş Sanat Kültür Merkezi
Meltem Sokak 10; Beşiktaş, İstanbul
İstanbul, Beşiktaş 34353 Türkiye
+ Google Haritalar