Skip to content Skip to footer

Sedefteki İnciler Fellow Programı

Sedefteki İnciler; üniversitelerin mühendislik bölümlerinde okuyan kız öğrencilerimizin potansiyellerini keşfetmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine ve hedeflerine daha etkili şekilde ulaşmalarına odaklanan bir gelişim programıdır.

Kadınların mühendislik alanında kendilerini geliştirerek, çeşitlilik ve cinsiyet eşitliği temelinde bir iş gücü oluşmasına, ülkemizin bilim ve teknoloji alanında gelişerek ekonomik ve sosyal güçlenmesine katkı sunmaktadır.

Sedefteki İncimiz Olun

Programa Nasıl Katılırım?

  • Üniversitelerin mühendislik bölümlerinde eğitimine devam ediyorsan,
  • Tecrübe ve deneyimlerinden yararlanacağım bir mentorum olsun istiyorsan,
  • Kişisel gelişim senin için akademik başarıdan daha önemliyse,
  • ‘’Yaşadığım Dünyaya değer katmak istiyorum’’ diyerek gönüllük çalışmalarında yer almak istiyorsan,
  • Harika bir network ağına dahil olmak için heyecanlıysan,
  • Kız kardeşlik bağına inanan bir ekosistem içinde olma hayalin varsa,
Sedefteki İnciler
Sedefteki İnciler

Mentor Programı

Sedefteki İnciler Gelişim Programı kapsamında yürütmekte olduğumuz mentor programımız, üniversitelerin mühendislik alanında eğitim gören kız öğrencilerimizi iş hayatında tecrübeli kadınlarla buluşturan ve onların deneyim kazanmalarına imkân sunan bir gelişim fırsatıdır.

9 ay boyunca devam eden program kapsamında mentor ve mentee’lerimizin ayda en az bir görüşme yapmaları planlanmaktadır. Dönem içinde yapılan değerlendirme anketleriyle öğrencilerimizin gelişim yolculuğu takip edilerek programın başarısının ve verimliliğinin artması hedeflenmektedir.

Sedefteki İnciler

Kimler mentorumuz olabilir;

  • Lisans mezunu iseniz,
  • Minimum 5 yıldır iş hayatında aktif rol oynuyorsanız,
  • Faydasıçok Vakfı’nın misyon, vizyon ve değerlerini benimsiyorsanız,
  • Gönüllü olarak mentorluk sürecine zaman ayırabilecekseniz,
Sedefteki İnciler

21. yüzyıl yetkinlik ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan eğitim programlarımız ile gençlerin başarılı olmaları için gerekli olan bilgi, beceri ve değerleri kazandırmak amacıyla eğitim programları planlanmaktadır.

Akademi eğitimlerimiz gençlerimizin hayatları boyunca kullanabilecekleri yetkinliklerini geliştirerek, onların başarıya giden yolda güçlü ve donanımlı bireyler olmalarına odaklanmıştır. Düzenlemiş olduğumuz teknik geziler ile öğrencilerimiz sektörü yakından gözlemleme ve deneyimleme fırsatı yakalamaktadır.

Sedefteki İnciler

Akademi

Sedefteki İnciler

Faydalı İşler

Öğrencilerimize Hasçelik’in farklı departmanlarını iş hayatı öncesinde deneyimleme, kendi ilgi ve yeteneklerine en uygun iş alanını belirleme imkânı sağlamaktadır. Bu sayede, öğrenciler kariyer hedeflerini belirleme sürecinde bilinçli ve kararlı adımlar atabilmektedir.

Program, genç yeteneklere iş hayatına dair değerli bir başlangıç yapma fırsatı sunarak, öğrencileri dinamik iş ortamına hazırlamayı ve geleceğin liderlerini yetiştirerek sektöre değer katmayı hedeflemektedir.

Staj desteğimiz öğrencilerimizin kariyerlerine sağlam bir başlangıç yapabilmelerine, iş dünyasına uyum sağlamalarına, sektörel deneyim kazanmalarına ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunarak, onları başarılı bir kariyer yolculuğuna hazırlamayı amaçlamaktadır.

Vakfın iş birliği yaptığı şirketlerde gerçekleştirilen stajlar, öğrencilere sektörün içindeki dinamikleri anlama ve mesleklerine dair gerçek iş dünyası deneyimi sunmaktadır.

Sedefteki İnciler

Staj

Sedefteki İncilerimize

İstihdam

Program, mezunlarımızın istihdama hızlı bir şekilde dahil olabilmesi için şirketlerle iş birliği yaparak sektörel deneyim kazanmalarına ve iş dünyasında kendilerini kanıtlamalarına imkan sunmaktadır.

Sedefteki İnciler

Akran Mentorlüğü

Gelişim programlarımıza devam eden son sınıf öğrencilerinin, hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerine rehberlik etmeleri amacıyla başlatılmıştır.

Bu program ile deneyimli öğrencilerin kendi bilgi birikimlerini ve akademik tecrübelerini, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerle paylaşarak birbirlerine destek olmaları amaçlanmaktadır.

Akran mentorlüğü, öğrencilerin üniversite hayatına daha hızlı adapte olmalarına yardımcı olmakta ve onlara başarıya giden yolda önemli ipuçları sunmaktadır.

Vakfımızın en önemli değerlerinden biri olan sosyal sorumluluk bilincini yaymak amacıyla kurulduğumuz ilk günden itibaren gençlerimizi gönüllülük çalışmalarında yer almaları için desteklemekteyiz.

Öğrencilerimizin gönüllülük çalışmalarında yer almalarını sağlayarak toplumsal fayda odaklı liderler olma yolunda ilham verici bir rehberlik sunmayı hedefliyoruz

Sedefteki İnciler

Sosyal Sorumluluk

Mentor Başvuru Formu

Mentor, gelecek nesillere tecrübeleri ile ışık olabilecek, yol gösterebilecek, bilgi ve deneyimlerini aktarabilecek rol modeldir. Sizde mentorümüz olmak için aşağıdaki formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.