Skip to content Skip to footer

Hasan Faydasıçok

Hasan Faydasıçok

Onursal Başkan

Değerli Paydaşlarımız,

2016 yılında Türkiye’nin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlamak ve eğitim alanında kalıcı etkiler bırakmak amacıyla kurduğumuz vakfımız, başarılı çalışmalar yapmaktadır.  

Sanayi sektöründe faaliyet gösteren şirketlerimiz içerisinde gözlemlediğimiz kadın mühendis oranının düşüklüğü, Vakfımızın ilk projesi olan “Sedefteki İnciler Gelişim Programı’nı hayata geçirmemizde önemli bir motivasyon kaynağı olmuştur. Bu kapsamda farklı mühendislik alanında öğrenim gören genç kızlarımıza yönelik destek faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Vakfımızın “İz Bırakanlar ve El Ele” Programları, üniversitelerin farklı bölümlerinde öğrenim gören kadın ve erkek öğrencilere maddi ve manevi destek sağlayarak, onları iş hayatına hazırlama misyonunu taşımaktadır. Gençlerimizin, eğitimli bireyler olarak topluma katkı sağlamalarına destek olmak vakfımızın temel amaçları arasında yer almaktadır.

Ülkemizin geleceği, eğitimli gençlerimizle şekillenecek ve değişecektir. Bizlerde bu değişim ve gelişim yolculuğunda gençlerimizin her zaman yanında olmaya çalışacağız.

Hasan Faydasıçok
Onursal Başkan