Skip to content Skip to footer

Başkanın Mesajı

Selcen Faydasıçok

Yönetim Kurulu Başkanı

Eğitimde fırsat eşitliği hayaliyle 2016 yılında başlattığımız bu önemli yolculukta, başlıca hedefimiz gençlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve onları sosyal sorumluluk bilincine sahip yarının liderleri olarak yetiştirmek olmuştur.

Özgüveni yüksek, güçlü, değer katan, fark yaratan, sorumluluk bilinciyle donatılmış gençlerin yetişmesini kendimize amaç edindik. Bu süreçte birlikte büyüdük, birlikte öğrendik, birbirimize destek olduk.

Sedefteki İnciler Gelişim Programımızla mühendislik eğitimi alan kızımıza sadece burs sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda kendi aralarında bir kız kardeşlik bağı oluşturarak değerli bir topluluk kurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projeyi başlatırken hedefimiz, bir ekosistem oluşturarak bilim ve yeteneğin cinsiyetle sınırlı olmadığını geniş kitlelere aktarmak, genç kızlarımızın nitelikli mühendisler olarak mezun olmalarını sağlamak ve güçlü kadınlarla birlikte güçlü bir toplum oluşturmaktı.

Kadın istihdamının, toplumsal cinsiyet eşitliğinin ve dijital dönüşümün önemini vurgulamak üzere liselerde gençlerle buluşuyoruz. 10 farklı şehirde 27 okulda yaklaşık 5000 liseli gencimizle bir araya gelerek ilham verici, motive edici konuşmalar gerçekleştirdik.

Ayrıca İz Bırakanlar Gelişim Programımızla üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan kadın ve erkek 200 öğrencimize; eğitim, staj ve mentorluk gibi çeşitli destekler sunarak akademik ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Hayatına dokunabildiğimiz, destek olabildiğimiz, hayatında fark yaratabildiğimiz tüm gençlerimizden aldığımız güç̧, onların başarılarından aldığımız ilham ve motivasyonla, topluma değer katmak için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.

Bu yolda bizlerle aynı hayali paylaşan, bizlere güç̧ ve destek veren, sonsuz bir özveri ile yanımızda yer alan siz değerli paydaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

Selcen Faydasıçok
Yönetim Kurulu Başkanı