Skip to content Skip to footer

Faydasıçok Vakfı İnciler’i Mentor ’leri İle Buluştu

Lise ve üniversite okuyan öğrencileri mühendislik alanında destekleyen Faydasıçok Vakfı, Sedefteki İnciler projesi kapsamında Mentee – Mentor Buluşması düzenledi. 81 öğrenci, farklı sektörlerde kendi alanlarında başarılı kadın mentorler ile bir araya geldi.

Bu yıl 3. kez düzenlenen organizasyon, 32 farklı okulda Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, İmalat Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği bölümlerinde okuyan kız öğrencilerin katılımı ile itelligence Türkiye ofisinde gerçekleşti.

Organizasyonda, House of Human ’dan Murat Avcı 2 – 3 ve 4. sınfta okuyan öğrencilere menti eğitimi verdi. Bununla birlikte 4. sınıfta okuyan bursiyerlerimiz üniversiteye yeni başlayan öğrencilere kendi eğitim hayatlarını, Sedefteki İnciler Programı ‘nı ve bu programı nasıl daha iyi değerlendirebileceklerini anlatan panel düzenlediler. Ludus Oyun ve Eğitim ‘in kurucusu Caner Turan, bursiyerlerimizin farkındalıklarını artırmaya yönelik doğaçlama tiyatro ile farkındalık eğitimi verdi.

Eğitimler, paneller, workshoplar ve tiyatro gösterimi sonrasında öğrenciler mentörleriyle bir araya geldi. Tanışma sonrasında networking etkinliği ile tüm mentörlerle tanışma ve sohbet etme fırsatı buldular.