Skip to content Skip to footer

Faydasıçok Vakfı Lise Öğrencileriyle Buluşmaya Devam Ediyor.

Faydasıçok Vakfı “Sedefteki İnciler” projesi kapsamında 2019 yılında da liseleri ziyaret ederek kız öğrencileri mühendislerle buluşturuyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ‘nde, İzmir MEV Koleji ve Özel Bornova Mektebim Anadolu Lisesi‘nde Faydasıçok Vakfı yönetim kurulu başkanı Selcen Faydasıçok ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Gülay Faydasıçok’un sunumlarıyla başlayan programda metalürji ve malzeme mühendisi Banu Taneren, iş hayatındaki deneyimlerini, Sedefteki İnciler bursiyerlerinden Ceyda Koç bilgisayar mühendisi olmaya nasıl karar verdiğini, Faydasıçok Holding müdürlerinde Murat Yıldız mühendisliğin yakın gelecekteki dönüşümünü anlattı. Son olarak Profesyonel Koç olan Hanife Fişek meslek seçiminde karşılaşılan önyargılardan bahsetti.

19 Şubat’da İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sakarya Güneşler Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Faydasıçok Vakfı yönetim kurulu başkanı Selcen Faydasıçok ve yönetim kurulu başkan yardımcısı Gülay Faydasıçok’un  sunumlarıyla başladı ve Faydasıçok Holding’de çalışmakta olan makine mühendisi Esra Yelkenci, bilgisayar mühendisi Özlem Sarıkaya ve metalürji ve malzeme mühendis olan Ekrem Özdemir hikayelerini anlattılar. Devamında Sedefteki İnciler bursiyerlerinden Sedef Er endüstri mühendisliğinden, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nda Proje Yöneticisi olarak görev yapan kimya mühendisi Sibel Soyak Eşder iş hayatı deneyimlerini anlattılar.

Faydasıçok Vakfı, Sedefteki İnciler Projesi ile mühendislik bölümlerinde okuyan genç kadınlara; burs, mentorlük, staj ve iş desteği sağlamakta, akademi programı ile öğrencilerin kişisel gelişimlerine destek olmaktadır.